online

11.11.2023 15:17   Життя громад

463

На Одещині один магазин заплатив акцизного податку втричі більше за решту торгових точок разом

Голова Іванівської ОТГ зробив аналіз діяльності реалізаторів спиртних напоїв

На території Іванівської громади Березівського району Одеській області один магазин заплатив акцизного податку втричі більше за решту торгових точок разом.

Про це повідомив кореспондент інформагенції «Пульс Одещини».


З цього приводу варто зазначити, що в селищі Іванівка 1 вересня відкрився магазин відомої торгової мережі.

За підсумками вересня керівник селищної ради зробив аналіз сплати акцизного податками магазинами в населених пунктах Іванівської громади, які реалізують спиртні напої. Таких торгових точок тут ледь не два десятки.

З’ясувалося, що лідером зі сплати цього податку став якраз новий магазин. Він поповнив бюджет на 29 тис грн. Решта магазинів разом заплатили лише 8,5 тис грн до бюджету.

Такий стан справ свідчить про послаблення спільної роботи податкової служби та органів місцевого самоврядування у справі адміністрування акцизного податку.

«Шкода, що під час війни бюджет громади втрачає сотні тисяч гривень, які не були б зайвими для потреб людей, які і купують в цих магазинах і проживають в громаді. Кошти, які не сплачуються магазинами, можна було б використати і на армію, але для більшості це не актуально», - зазначив голова громади.

Зазначимо, що за повідомленням обласного управління державної податкової служби, спеціалісти відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту виявили в одному з магазинів Одеси реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів без відповідних ліцензій. Крім того, торгівля здійснювалася особою без державної реєстрації як суб’єкта господарської діяльності. Долю правопорушника та вилучених підакцизних товарів вирішить суд.

Вас може зацікавити:

Одеська ОДА: землероби і тваринники області переважно беруть кредити за програмою 5-7-9

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення