online

12.07.2023 08:00   Аграрний сектор

365

Одеська ОДА повідомила про гектари під помідорами, цибулею, морквою, капустою, огірками

11 липня в ОДА відбулася нарада з питань овочівництва

Нараду провела директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.

Говорили, що внутрішній попит на овочеві культури задовольняється частково імпортом. Навіть до повномасштабного вторгнення росії в Україну у плівкових теплицях в Україні вирощували культури на площі 8-9 тис га. Натомість у Туреччині, лише в Анталійському регіоні, під плівкою овочі вирощують на 430 тис. га.


Щодо Одещини, то посівна площа овочевих культур у сільгосппідприємствах складає 1489 га: 476,6 – томати, 307,1 – цибуля, 95,11 – морква, 81,87 –  капуста, 22,75 – огірки, інші овочеві культури в регіоні вирощують на 434,44 га.

У нараді взяв участь представник ПАТ «Чумак», який повідомив щодо планів компанії перенести переробні потужності з Херсонщини на Одещину, відзначивши, що це буде суттєва підтримка для розвитку агропромислового комплексу регіону, додаткові надходження податків до бюджету, а також створення майже п’яти тисяч робочих місць.

У  свою чергу директор ТОВ «Еврика» Михайло Білий зазначив, що необхідно зважено підійти до питання логістики продукції. Це важливо як для фермерів, які будуть доставляти продукцію на переробку, так й для ПАТ «Чумак».

Директор СФГ «КОЛОС» запевнив, що підприємств готове збільшити посівні площі на 200 гектарів під томати. Це перспективний проєкт з врахуванням перспективи створення на Одещині потужного овочевого переробного комплексу.

Про такі ж наміри говорили й інші сільгоспвиробники Одещини.

Вас може зацікавити:

На Одещині у полі згорів комбайн

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення