online

02.08.2023 07:26   Освіта

493

Одеська ОДА: сьогодні потрібно готувати мулярів, слюсарів, токарів, зварників, електриків та багато інших робітничих професій

В області їх готують заклади професійно-технічної освіти, яких вже 37

Директор департаменту освіти і науки Одеської облдержадміністрації Олександр Лончак повідомив про відкриття нової робітничої професії в професійному ліцеї морського транспорту, що у м. Одеса.

«Окупанти продовжують щодня вчиняти воєнні злочини, наносячи ракетні удари по цивільним об'єктам, руйнуючи житлові будинки, школи, лікарні, дитячі садки, училища тощо. Віримо, що ми все відбудуємо і зробимо кращим, ніж було. Для цього потрібні кваліфіковані фахівці: муляри, слюсарі, токарі, зварники, електрики та багато інших робітничих кадрів, яких готує система професійної (професійно-технічної) освіти. Задля якісної підготовки кадрів на сучасному обладнані нам потрібно інвестувати саме у професійну освіту.


Одним із рішень є створення навчально-практичних центрів, у яких учні можуть отримати теоретичні знання та відпрацювати практичні навички на сучасному обладнанні. А ще, НПЦ дозволяють здійснювати професійно-технічне навчання та перепідготовку незайнятого населення, громадян, які вимушено залишили окуповані території, колишніх військових, фахівців, які втратили свої робочі місця тощо.

Сьогодні презентували НПЦ з професії «Електрик судновий» на базі Одеського професійного ліцею морського транспорту. Це -  37 навчально-практичний центр. Заклади профтехосвіти Одещини у строю, тож рухаємося до Перемоги», - мовиться в інформації О. Лончака.

Раніше повідомлялося, що професійний будівельний ліцей м. Білгород-Дністровський проходить атестацію в міністерстві освіти щодо п’яти професій: штукатур, лицювальник-плиточник, маляр. агент з організації туризму, рихтувальник кузовів авто.

Вас може зацікавити:

До вищого професійного училища Одещини пішла молодь навчатися робітничим професіям

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення