online

01.11.2023 20:41   Освіта

1553

Одеська ОДА відзвітувала про роботу сфери освіти у жовтні

Кодимська, Балтська та  Визирська громади Одещини перемогли в швейцарсько-українському проєкті DECIDE і отримали міні-гранти на розвиток освіти

Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександр Лончак зробив звіт у соціальних мережах про роботу сфери освіти Одещини у жовтні 2023 року.

«Ще один місяць навчання пролетів непомітно. Традиційно, розповідаю, чим займалися наші здобувачі освіти, що новенького дізналися і як проводили час. Жовтень, до речі, радував аномально спекотною погодою, тож школярі захопилися спортивними активностями на свіжому повітрі, брали участь в обласній Спартакіаді, військово-патріотичних іграх та змаганнях тощо. На базі спортивного комплексу «Одеської Політехніки», в межах ініціативи президента України «Пліч-о-пліч зі спортом», відбувся фінал обласного етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед школярів «COOL GAMES».


До Дня Захисників та Захисниць України педагогами проведено низку тематичних заходів. Зокрема, відбулися виховні години, Уроки Мужності, флешмоби, конкурси малюнків та поезій, пам’ятні зустрічі з воїнами, що з перших днів повномасштабного російського вторгнення стали на захист рідної землі. Також у цей час в закладах освіти Одещини проходили осінні ярмарки на підтримку ЗСУ у межах нашої постійно діючої акції «Освіта Одещини вдячна Героям». Подекуди збирали рекордні суми, які разом з необхідними теплими речами, протизастудними та смаколиками, організатори передали у найгарячіші точки фронту для земляків. Живучи у країні, де йде жорстока війна, ми не можемо залишатися байдужими. Така виховна діяльність утверджує національну та громадянську ідентичність. Не стояли осторонь корисної справи і батьки, за що їм щира подяка.

У жовтні разом з усією країною ми навчалися медіаграмотності, брали участь у  Всеукраїнському уроці єдності, продовжували значну увагу приділяти ментальному здоров’ю (#руханка_сили). А ще нас усіх розчулили та закарбувалися у пам’яті слова радіодиктанту національної єдності, що проймає кожну клітиночку душі. Він про дороги України. Про серцю дорогі, про ворогом зруйновані, про подекуди перерубані, але знову міцно зв’язані у вузол. Про ті шляхи, які ведуть додому…Про те, що кожному з нас близьке - «летіти трасою в пітьмі, аби встигнути до комендантської, і знати: наприкінці шляху чекає безсонне вікно із жовтим світлом і рідним теплом».

До всього в цьому ж місяці запустили обласний проєкт рівного доступу та безбар’єрності «Мобільний ІРЦ» для надання послуг родинам з дітьми у найвіддаленіших куточках Одещини. Визначили результати обласної виставки досягнень юних натуралістів «Щедрість рідної землі», що продемонструвала нам майже 1000 неперевершених експонатів, створених руками обдарованих дітей з 53 закладів освіти. Одна з патріотичних картин прикрасила мій кабінет. Безмежна подяка виконавцю за такий натхненний подарунок!

Спільно з ДСНС, продовжували розширювати географію «Класів безпеки» (відкрито 316 із запланованих на цей рік 310). На теренах області триває робота зі створення безпечних умов задля відновлення діяльності закладів дошкільної та загальної середньої освіти в очному форматі. В жовтні ще 4 садочки зафункціонували в режимі повного робочого дня.

371 заклад загальної середньої освіти тиждень провів на канікулах.

Надали пропозиції щодо розподілу освітньої субвенції на закупівлю засобів навчання для навчальних кабінетів ЗЗСО комунальної форми власності. Мається на увазі 5-6 класи 599 шкіл, які здійснюють освітній процес очно та змішано, у тому числі і 14 пілотних сьомих класів НУШ.

Раділи разом з Кодимською, Балтською та  Визирською територіальними громадами, які перемогли в швейцарсько-українському проєкті DECIDE і отримають міні-гранти на розвиток освіти.

Провели перші етапи мовно-літературних конкурсів. І це лише маленька дещиця реалізованого, але й так уже вийшов лонгрід.

На жаль, 13 разів сигнал повітряної тривоги переривав освітній процес у кабінетах та групах, але незламні освітяни продовжували його в укриттях. Ваша стійкість варта шани, колеги!

Дякуємо ЗСУ за можливість навчати та навчатися!», - мовиться у звіті О. Лончака

Вас може зацікавити:

На Одещині юні музиканти Андрій і Артем на сільському перехресті за дві години зібрали 2711 гривень для перемоги

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення