online

06.04.2023 12:48   Аграрний сектор

288

Одеська ОДА звітує про весняну посівну кампанію

на ланах Одещини

Одеська ОДА звітує про весняну посівну кампанію

З цього приводу директор департаменту облдержадміністрації з аграрної політики Алла Стоянова повідомила:  

«Сільгоспвиробники області вже засіяли понад 35 тисяч га ярого ячменю, 7 тисяч га ярової пшениці та майже 10 тисяч га гороху, і навіть почали сіяти соняшник. Ми перші, хто сіє та збирає врожай завдяки нашому географічному розміщенню та ранній появі сонця», - зазначила А. Стоянова.


Також вона розповіла, що до цієї посівної аграрний сектор відновив усі ланцюги постачання. Постійно виникала проблема перед фермерами: у кого купити і кому продати. Порти Великої Одеси працювали з перебоями, тож довелося шукати альтернативні шляхи транспортування: автомобільними дорогами, понтонною переправою, залізничним сполученням.

Представники аграрного бізнесу регіону заздалегідь придбали паливо за вигідною ціною, тому всі ємкості заповнені, що позначиться на здешевленні циклу робіт на землі. Також є здешевлення і добрива, проте все одно вони недосяжні для аграрного сектору та й це економічно необґрунтовано.

Радують землеробів рясні дощі початку квітня. Сходи зернових одразу позитивно відреагували на вологу.

Варто зазначити, що в цьому департаменті створили групу “Аграрії Одещини”, яка доступна для всіх. Запросили долучитися представників банківських структур, міністерства аграрної політики, податківців, юристів, продавців палива, зерна, добрив, засобів захисту рослин.

«За кожним напрямом закріплений фахівець нашого департаменту, тому коли аграрій ставить у чаті питання, йому одразу відповість уповноважений з цього питання. Треба кредитування — на зв’язок вийдуть банки, необхідні добрива — відгукнеться продавець і так з будь-якої потреби. А усі звернення від міжнародних донорів ми якнайшвидше надсилаємо до чату, щоб сектор користувався цим в строк. Якщо це насіння, то його треба отримати і посадити і конкретний термін, а не просто отримати», - доповнила розповідь Алла Стоянова.

Це вас може зацікавити:

 Аграрії Савранської громади передали на фронт більше автотранспорту, ніж всі фермери Одещини разом

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення