online

23.08.2023 08:32   Патріотизм

719

Після переходу громади до ПЦУ в сільському храмі на Одещині відслужили першу службу

У селі Новоєлизаветівка Березівського району

За повідомленням Одеської єпархії Української православної церкви, у вівторок, 22 серпня 2023 року, з благословення Архієпископа Одеського і Балтського Афанасія, на запрошення громади Свято-Троїцької парафії села Новоєлизаветівка Березівського району Одеської області священнослужителі Одеської єпархії звершили Богослужіння у храмі цієї парафії.

"Богослужіння очолив секретар Одеської єпархії Православної Церкви України протоієрей Теодор Оробець. Йому співслужили члени єпархіальної ради Одеської єпархії: обласний благочинний протоієрей Михайло Щерба, протоієрей Миколай Віщун, протоієрей Василь Єдин, протоієрей Роман Дорош та клірики Одеської єпархії: протоієрей Віталій Хомич, протоієрей Богдан Біда і настоятель парафії, протоієрей Миколай Стефанюк.


Релігійна громада с. Новоєлизаветівка прийняла рішення про перехід до Православної Церкви України ще у 2019 році, а у 2020 оформили все документально, відповідно до українського законодавства. Оформлено документи на споруду храму та земельну ділянку, на якій храм розташований. Але впродовж чотирьох років насильно храм утримував, непускаючи туди людей, колишній священник цього храму від УПЦ московського патріархату. Впродовж останніх років у храмі не відспівано жодного з воїнів-односельців, які полягли за Україну, а священник чекав "озброєного до зубів" путіна.

Сьогодні в селі чергова сумна звістка. На щиті повернувся житель Новоєлизаветівки, український герой - Павло Карауш. Його прийшли провести в останню путь односельчани, родичі з сусідніх сіл, знайомі та воїни-побратими.

Очікуючи похоронної процесії люди зайшли в свій храм, аби відслужити службу за всіх полеглих за волю, свободу й незалежність України, воїнів. Цієї молитви віряни чекали довгі роки і Господь почув їхні прохання.

Вічна пам’ять та слава Українським героям. Сил і наснаги до боротьби, живим.

Боже Великий Єдиний, нам Україну храни!", - мовиться в інформації єпархії.

Вас може зацікавити:

Активісти села на Одещині під час патріотичної вечірки зібрали для ЗСУ 112,6 тис грн

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення