online

17.05.2017 18:54

91

Реформа медицини очима голови Одеської ОДА

17 травня голова Одеської ОДА Максим Степанов презентував концепцію розвитку системи охорони здоров’я у області, яка передбачає цілу низку реформ та інновацій у медичній сфері.

Про це повідомляє кореспондент інформагенції "Пульс Одещини".

«Тема якості медицини є дуже болючої для мешканців Одеської області, опитування відносять її до найактуальніших проблем регіону. Саме тому перших днів своєї роботи на посаді разом з колегами ми почали розробляти концепцію розвитку галузі, яка б дозволила максимально ефективно використовувати наявні ресурси та покращити якість медичних послуг для населення», - зазначив Степанов, виступаючи на презентації.
За словам голови ОДА, на сьогоднішній день медична галузь області поглинає колосальний ресурс, який використовується неефективно, при цьому якість і доступність медичних послуг абсолютно не відповідають очікуванням людей.

«За останні 10 років фінансування медицини у області збільшилося у 7-8 разів. Загальний обсяг фінансування охорони здоров’я Одеської області складає близько 3,3 млрд грн, і лише 5% йде на фінансування технологій, водночас до 30% заробітних плат у лікарнях – це утримання адміністративного апарату. І ми нерідко маємо ситуацію, коли в лікарні роблять менше 300 операцій на рік – менше 100 на одного хірурга. Як лікар за освітою, я знаю, що якщо один хірург робить менше 100 операцій на рік, такий спеціаліст стає небезпечним для пацієнта. В нього просто не вистачає практики. Найголовніше, що покращення якості медичних послуг не відчувають люди. Отже просте збільшення фінансування галузі без зміни моделі управління нею – це шлях в нікуди», - підкреслив Степанов.

За словами голови ОДА, основним результатом медичної реформи стане побудова ефективної системи медицини за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». «Фінансуватимуться не койко-місця та стіни в лікарнях , а конкретні медичні послуги людям», - зазначив він.
Ключовою складовою реформи стане утворення 9 госпітальних округів на основі реальних потреб громадян у різних видах медичної допомоги.

«Взагалі, поділ регіону на госпітальні округи – це практика, яка запроваджуватиметься по всій Україні. Але Одеська область відрізнятиметься від інших тим, що ми відмовилися від сліпого нарізання округів за адміністративно-територіальним принципом. Натомість ми поставили в центр процесу інтереси пацієнтів, провели рейтингування лікарень, визначили маршрути доступності пацієнтів до медичних закладів і таким чином повністю адаптували ідею госпітальних округів до реалій Одеської області. Тепер у нас буде 9 госпітальних округів, як ви побачили з презентації. Це оптимальний варіант, за якого вони будуть функціонально доповнювати один одного для надання найкращих можливих послуг пацієнта. При цьому медичні заклади районного рівня працюють і працюватимуть. Їхня структура буде оптимізована і перебудована у відповідності до реальної потреби в медичних послугах», - підкреслив Степанов.

Концепція реформи системи охорони здоров’я у Одеській області, за словами голови ОДА, передбачає впровадження модульного підходу до роботи медичних закладів.
«Наведу приклад такого підходу. Якщо в одному районі гарне травматологічне відділення з великою кількістю пацієнтів і не дуже відвідуване пологове, а в сусідньому районі гарне пологове відділення, в яке їздять народжувати мешканки першого району, немає сенсу утримувати такі відділення в обох районах. Разом з тим, хочу наголосити, що медичним працівникам не варто боятися безробіття, оскільки на сьогоднішній день штат лікарень недоукомлектований на понад 40%», - зазначив Степанов.


ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення