З цього приводу Степанівська сільська рада, що на Одещині, вирішила врахувати думку жителів громади та створити опорний заклад на базі Степанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, приєднавши до неї як філію Павлівську загальноосвітню школу І ступеня.
Всі формальності реформування освітніх закладів сільрада проведе до нового навчального року.
Натомість нині на території Степанівської територіальної громади функціонує 3 заклади загальної середньої освіти, у яких навчається 792 учні.
Це загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів у с. Степанівка – 335 школярів, школа І ступеня в с. Павліка – 32, і Яковлівський опорний заклад загальної середньої освіти з двома філіями – 425 здобувачів освіти.
У зверненні до громадськості ОТГ сільрада зазначила, що «головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навики спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні».
Тут жалкують, що з кожним роком у селах громади зменшується народжуваність, відповідно зменшується кількість учнів.
Тож утримання неефективної мережі призводить до здорожчання вартості навчання одного учня у декілька разів, а утримання неповних класів - до виплати заробітної плати додатковій кількості педагогічних працівників.
Зазначимо, що в Роздільнянському районі подібна проблема нависла над багатьма школами.
Нинішній навчальний рік може стати останнім, зокрема, для Бецилівської, Новоселівської шкіл І-ІІ ступенів.