online

07.09.2023 12:48   Освіта

462

В Одеській області визначили рейтинг шкіл

За підсумками національного мультимедійного тесту 2023 року

Інформаційний освітній ресурс «Освіта.ua» сформував рейтинг загальноосвітніх шкіл Одеської області за підсумками НМТ 2023 року.

Вихідними даними у визначенні рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів стали результати національного мультипредметного тесту, які отримали випускники шкіл в цьому році.


Зазначається, що значний вплив на підсумки цьогорічного рейтингу мав пороговий бал, що у 2023 році був встановлений заздалегідь і став для деяких предметів значно нижчим, ніж у попередні роки. Зокрема, з української мови не подолали поріг лише 0,09% учасників, і це вплинуло на рейтингові показники, бо враховувалися учасники, які не подолали пороговий бал з предмета.

Треба брати до уваги, що певна кількість учнів шкіл через війну залишили свої регіони й продовжували навчання онлайн в інших областях України або за кордоном.

На думку авторів освітнього ресурсу «Освіта.ua», ці чинники істотно вплинули на місце конкретного закладу в рейтингу закладів регіону і на місце конкретної області в рейтингу областей. Зважаючи на формат тесту, умови проведення та особливості визначення результатів НМТ, не є доцільним порівнювати рейтинг 2023 року з рейтингами попередніх років.

«Зважаючи на вказані особливості, не є доцільним ухвалення управлінських рішень за результатами учнів конкретної школи в рейтингу», - мовиться в інформації зазначеного ресурсу.

У підсумкових відомостях місце шкіл визначали за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів національного мультипредметного тесту, отриманих учасниками тестування з усіх предметів НМТ, та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи.

Варто зазначити, що в Одеській області 320 шкіл І-ІІІ ступнів, які в рейтингу посіли такі позиції.

Вас може зацікавити:

Дівчинка з Одещини на Всесвітній гімназіаді в Ріо-де-Жанейро здобула золоту медаль

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення