online

27.04.2023 19:15   Здоров'я

355

В Одеській ОДА розповіли головам райдержадміністрацій про спроможну мережу лікарень

Охорона здоров'я Одещини

В Одеській обласній державній адміністрації відбулася розширена нарада щодо формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я та плану розвитку госпітального округу Одеського регіону.

Так, директор Департаменту охорони здоровʼя Наталія Одарій-Захар’єва презентувала Концепцію спроможної мережі Одеського регіону, а Борис Волошенков пояснив, що новий підхід має на меті сформувати в Україні спроможну мережу закладів охорони здоров’я, що забезпечить медичне обслуговування у межах відповідного госпітального округу та надасть змогу організувати належну якість такого обслуговування, своєчасність та доступність для населення, а також ефективне використання матеріальних, трудових та інших ресурсів.


За його словами, зараз кожний госпітальний округ сформує трирічний план розвитку спроможної мережі та окремі плани розвитку медичних закладів. Також обов’язковою умовою для таких закладів є забезпечення споруди цивільного захисту з дотриманням вимог безбар’єрності.

«Наша головна мета — забезпечити усіх мешканців Одеської області доступною, якісною та безоплатною медичною допомогою. Саме від цього ми відштовхуємося, коли приймаємо ті чи інші рішення. У реалізації цієї стратегічної мети нам допомогло детальне визначення мережі спроможних закладів. Закладів зі знаком якості з чіткими гарантіями, що пацієнт потрапить туди, де будуть фахівці необхідного профілю та потрібне медичне обладнання, щоб надати всю фахову допомогу» - сказав Борис Волошенков.

Обласна військова адміністрація визначила перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі, враховуючи численні регіональні особливості, та подасть його на затвердження до МОЗ до 1 травня 2023 року. Окрім того, для кожного госпітального округу буде сформовано трирічний план розвитку спроможної мережі та окремі плани розвитку медичних закладів.

«Цей етап медичної реформи передбачає, що більш прості випадки лікуватимуть на місцях, а спеціалізовану медичну допомогу надаватимуть на вищому рівні. І вже в залежності від складності випадку та захворювання, пацієнта доставлятимуть саме в ту лікарню, де є відповідні висококваліфіковані фахівці, необхідне обладнання та ліки, щоб надати якісну медичну допомогу. Тож реалізація цього проєкту дійсно допоможе модернізувати та осучаснити заклади охорони здоров’я регіону і, таким чином, забезпечити жителів доступними, якісними та безоплатними медичними послугами. Також серед основних аспектів – забезпечення гідної заробітної плати медичному персоналу і фінансова спроможність закладу при раціональному використанні ресурсів, які в Україні через воєнний стан – обмежені» - відзначила у своєму виступі Наталія Одарій-Захар’єва.

Поряд з цим, в.о.голови Одеської ОДА наголосив, що ті медичні заклади, які не увійдуть до спроможної мережі не будуть ліквідовані, а продовжуватимуть функціонувати та матимуть право і надалі укладати контракти з Національною службою здоровʼя. Розвиток таких медзакладів відбуватиметься за рахунок громад, які будуть спроможні забезпечувати їх функціонування відповідно до вимог.

«Відтак на рівні обласної адміністрації та кожної громади буде чітке розуміння, де і які медичні послуги отримуватимуть пацієнти, або ж де необхідно посилити матеріально-технічну базу. Кожен медзаклад, в свою чергу, отримає чітке розуміння, які послуги необхідно розвивати відповідно до своєї ролі в мережі і як планувати кадрові та фінансові ресурси», - зазначив Борис Волошенков.

За матеріалами Одеської ОДА

Це може вас зацікавити:  

• Лікарі-біженці війни влаштувалися на роботу в сільській амбулаторії на Одещині 

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення