online

03.07.2023 13:49   Освіта

301

Департамент освіти Одещини визначив пріоритети в роботі

Триває підготовка до нового навчального року

Директор Департаменту освіти Одещини Олександр Лончак провів онлайн-нараду з керівниками органів управління освітою районних військових адміністрацій та територіальних громад з питань підготовки закладів освіти до нового навчального року в умовах воєнного стану.

В інформації з цього приводу О. Лончак зазначив наступне:


Найперше подякував колегам за успішне завершення нинішнього навчального року, сповненого непростих викликів та випробувань. За те, що попри все, нам вдалося зберегти життєстійкість освітнього процесу, що, безумовно, надає сил і наснаги рухатися вперед. Отже, важливі тези сьогоднішньої наради, на чому зроблено головні акценти.

Звісно, це питання будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів укриттів до 1 вересня, аби все більше шкіл вийшли на очний формат навчання.

Увага дітям з числа ВПО! В області зареєстровано 57000, а до освітнього процесу долучені трохи більше шести. Прохав би комісійно на місцях визначити реальні потреби дітей даної категорії в долученні до  освітнього процесу та зарахувати їх до закладів освіти області. Також у полі зору – здобувачі освіти, які наразі перебувають за кордоном. Наше завдання - надати їм можливість бути в системі української освіти.

Маємо певну проблему з дитячими садочками, вирішення якої необхідно взяти під особливий контроль. Більшість будівель ЗДО не пристосовані для того, щоб створити там бодай найпростіше укриття. Тож вихід один – купувати модульні. Але діти мають бути охоплені якісною дошкільною освітою, а батьки отримати можливість працювати!

Моя шана тим колегам, які провели ґрунтовну роботу з підготовки укриттів і зробили все, щоб забезпечити очний формат освітнього процесу в своїх громадах. Це 555 шкіл та 238 садочків на теренах області. Молодці! Але не зупиняємося! Хотів би відзначити, що великий обсяг видатків на створення безпечного освітнього середовища заплановано на цей рік у місті Одеса. Це потужний результат дієвої співпраці усіх причетних заради успішного майбутнього!

Триває активна робота з міжнародними донорами для надання фінансової підтримки тим громадам, які у місцевих бюджетах не мають відповідних коштів для будівництва укриттів.

До 1 серпня просив провести повторне опитування серед батьків щодо вибору форми освітнього процесу. Станом на кінець навчального року 70% бажали вийти на очне. Гадаю, ця цифра збільшиться. Дякуємо за довіру!

Ще один дедлайн. До 1.09 в кожній школі області повинен бути створений «Клас безпеки». Наразі маємо 137 інтерактивних просторів.

Цифрова трансформація освіти Одещини триває! На 1 вересня всі школи мають перейти на електронні журнали та щоденники. Також триває робота щодо забезпеченості учителів комп’ютерною технікою.

Працюємо разом над реформою шкільного харчування (мабуть, напишу окремий пост, бо новацій чимало).

Колеги, як бачите, завдань достатньо ( і це лише основна частина). Незважаючи на період літніх відпусток, просив би перебувати на зв’язку та оперативно реагувати на всі запити воєнного часу. Бережіть себе, дітей і Україну.

Вас може зацікавити:

На Одещині ОТГ пишається своїми 13 медалістами серед випускників шкіл

Одеська ОДА повідомила про 200-бальні досягнення випускників шкіл Одещини

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення