online

19.07.2023 22:00   Життя громад

610

На Одещині ОТГ реставрувала будинок німецького пана Реміха

Село Трояндове колись було німецькою колонією

На Одещині Доброславська селищна рада реставрувала будинок німецького пана Реміха.

Про це повідомила 19 липня селищний голова Людмила Прокопечко.


«Цей красивий будинок у Трояндовому спроектував німецький архітектор Штегер для німецького пана Реміха. І жили тут колись німці, бо Трояндове було німецькою колонією Йоганнесфельд. Цей будинок - єдина в Трояндовому красива споруда того часу. Довгий час вона була власністю радгоспу "Кіровська птахофабрика", потім була розпайована, а вже в 2005 році на першому поверсі відкрили дитячий садок. Другий поверх займала сільська рада. Впродовж усіх цих років споруда не ремонтувалася, приходила в занепад і мала жалюгідний вигляд. Тепер вона виглядає по-новому. На першому поверсі, як і раніше, знаходиться дитячий садок, в якому з моменту відкриття у 2005 році не проводилося жодних ремонтів, а на другому поверсі ми провели капітальний ремонт приміщень, в яких, за потреби, зможемо розмістити внутрішньо переміщених осіб», - розповіла Л. Прокопечко.

Також місцева влада капітально відремонтувала покрівлю і фасад цієї будівлі, комунікації. Будинок обладнано ліфтом для людей з обмеженими фізичними можливостями.

На черзі ремонт дитячого садка, встановлення нового спортивно-ігрового комплексу і облаштування укриття. Кошти на ці роботи вже виділені з селищного бюджету.

Раніше повідомлялося, що села Трояндове і Кремидівка Доброславської громади в цьому році вирішили взяти участь у обласному конкурсі на кращий благоустрій. Тут вже багато зробили, щоб добре представити населені пункти конкурсній комісії.

Вас може зацікавити:

Село кращої громади Одещини претендує на перемогу в конкурсі з благоустрою

Відомий волонтер передав містечку на Одещині чотири артезіанські насоси

 

Микола Заєць, редактор стрічки новин

ПІБ*
Контактний телефон*
Ваш e-mail*
Додаткова інформація
Надіслати
* - обов'язкові поля для заповнення