З цього приводу директор департаменту Олександр Лончак зазначив, що відбулася важлива комунікація з керівниками закладів освіти приватної форми власності. Темою розмови стала організація підготовки до нового навчального року.
«Знаю, як непросто приватникам. Більшість учнівського контингенту, яким ці заклади надавали освітні послуги, виїхала за кордон. Існує ряд інших проблемних питань, які враз не вирішити, треба державна підтримка. Але, разом з тим, вдячний за доступ до навчальних ресурсів, яким власники закладів ділилися з перших днів війни, за організацію освітнього процесу в очному форматі, якісно облаштовані зразкові укриття для дітей та педагогів. У минулому навчальному році функціонували 10 приватних шкіл та 8 садочків, решта працювали у змішаному та дистанційному форматі. Усього на Одещині надають освітні послуги 85 садочків приватної форми власності та 53 заклади загальної середньої освіти», - розповів О. Лончак.
Варто сказати, що нині на Одещині близько 40 тисяч здобувачів освіти навчаються в приватних закладах. До війни їх було понад 49 тисяч.
Учні приватних закладів освіти є переможцями олімпіад та конкурсів різних рівнів. Цей рік не став винятком, а їх випускники можуть похвалитися результатом 200 балів з математики, англійської мови та біології.
Йшлося на нараді й про ліцензування освітньої діяльності – отримання, переоформлення ліцензій, особливості внесення даних про такі школи в систему АІКОМ.